Міністерство обіцяє відраховувати студентів за один пропуск і звинувачує у цьому їх самих

Дмитро Табачник намагається дискредитувати протестний студентський рух в очах рядових студентів, вважають у незалежній студентській профспілці “Пряма дія”. 

У своєму інтерв’ю порталу “Сегодня.ua”  міністр освіти і науки, молоді та спорту заявив, що студентів, які пропустили хоча б одну лабораторну роботу, доведеться виключати із вишів. Мотивується це тим, що для допуску до екзамену студенту необхідно здати всі лабораторні роботи, а для їх проведення у деяких випадках потрібні додаткові засоби. Відповідальність за це міністр покладає на студентів, що не дали ввести у вишах платні послуги, у тому числі і плату за “відпрацювання”.

Нагадаємо, що 12 жовтня 2010 біля 20 000 студентів із різних міст України вийшли на демонстрації , протестуючи проти введення плати за пропуски пар, користування інтернетом, бібліотеками, спортзалами й інших “платних послуг”, передбачених постановою Кабінету Міністрів №796. Тоді Кабмін був змушений скасувати найбільш одіозні пункти постанови, а сам Табачник тепер називає це “вимушеною капітуляцією”.

“Міністр зловживає непоінформованістю студентів. Студенти досягли не скасування можливості перездач, а лише заборони стягування платні за них”, – заявляють активісти “Прямої дії”. За словами міністра: “Раніше можна було перездати, тепер же такої можливості немає, і такий студент не допускається до екзамену, а отже відраховується”, – але відповідних змін у законодавстві не відбулося, отже перездати можна і зараз. Про що говорить пан Табачник не зрозуміло.

Але це не єдина брехня Табачника. Аби звузити коло своїх опонентів і перевести все у вигідне йому русло, міністр назвав організаторів протестів “студентські націоналістичні організації”. Насправді ініціаторами виступів були студентська профспілка “Пряма дія” і ВМГО “Фундація регіональних ініціатив ”. Називаючи “націоналістичними” профспілку, що симпатизує синдикалізму, і молодіжну організацію, що не позначає своїх політпоглядів, пан Табачник явно злукавив.

Нагадаємо, що студенти виходили під Кабмін і раніше. Навесні 2009 скоординовані тими ж “Прямою дією” і “ФРІ”, виступали проти аналогічної постанови уряду Тимошенко, що також вводила платні послуги. Тоді, під тиском студентів, нові платні послуги також були скасовані.

Зазначимо, що держбюджетом на 2011 рік передбачено збільшення фінансування  СБУ на 21,2%, Генпрокуратури – на 80,8% МВС – на 14,9%. Видатки ж на освіту і науки виросли всього лише на 3%, а по деяким статтям навіть скоротилися: “фінансова підтримка розвитку інфраструктури навчально-технічної, інноваційної діяльності та інформатизації” – на 1,5 млн. грн., “фінансова підтримка навчальних об’єктів, які складають національний здобуток” – на 0,43 млн. грн.

Активісти незалежної студпрофспілки заявляють про неприпустимість будь-яких спроб перекласти фінансові затрати держави у сфері освіти на плечі студентів та їхніх батьків, а також надати студентським протестам націоналістичне забарвлення.