“УДАР” і “Свобода” у більш ніж 60% випадків голосують спільно з Партією регіонів

Київ. 2 вересня 2013 (Олег ВАЩЕНКО, “Ліва справа“).  Найчастіше компроміс з регіоналами знаходять їхні традиційні союзники з Компартії (більше 80% голосувань).  “УДАР” і “Свобода” у понад 60% випадків голосують спільно з Партією регіонів. Фракції “УДАР” і “Свобода” під час другої сесії Верховної Ради 7-го скликання голосували спільно з Партією регіонів за більш ніж 60% прийнятих законопроектів і постанов.

Про це свідчать результати дослідження громадської мережі “Опора”, яка перед початком третьої сесії парламенту проаналізувала підсумки роботи за минулу сесію, – повідомляє сайт ZN.UA.

Результативним загальне голосування вважалося, якщо більше половини депутатів зі складу конкретної фракції брали участь в голосуванні за законопроект чи проект постанови, відповідно, величина фракції не впливає на результат підрахунку.

Згідно з даними “Опори”, на першому місці серед політичних партнерів, які спільно голосували в парламенті, виявилися Партія регіонів і КПУ, які разом підтримали 82% ініціатив, другі – ПР і “УДАР”, знайшли розуміння під час голосування за 64% законопроектів і постанов, а також ПР і “Свобода” – 61%.

Опозиційні фракції “УДАР” і “Свобода” за 55% ініціатив голосують разом, ПР і позафракційні депутати – 54% , “Батьківщина” і “УДАР” – 52% , ПР і “Батьківщина” – 51%, “УДАР” і КПУ – 51%.

Менше спільних голосувань – між позафракційними депутатами і комуністами, ударівцями і націоналістами.

Статистику спільних голосувань “Батьківщини” і “Свободи” дослідження не наводить.

Найбільше, як повідомляє “Опора”, 97% голосів від присутніх депутатів на засіданні, парламентарії віддали за зміни до статті 47 закону “Про регламент ВР України” – це питання було досить дискусійним для парламенту попереднього скликання і призвело до одного з найбільш затяжних блокувань трибуни в 2013 році.

Заява ВРУ про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС об’єднали 90% парламентаріїв.